تجمیع بیمه ها در برنامه ششم توسعه

طرح تجمیع بیمه ها در برنامه ششم توسعه مورد بررسی و رفع ایراد مجدد قرار می گیرد

طرح تجمیع بیمه ها در برنامه ششم توسعه مورد بررسی و رفع ایراد مجدد قرار می گیرد


دکتر حسینعلی شهریاری ، با تاکید بر اینکه تجمیع بیمه‌ها برای اجرای برنامه تحول نظام سلامت ضرورت دارد، گفت: تلاش می‌کنیم در قانون برنامه ششم توسعه، ایرادها در این زمینه را رفع کنیم.
در مورد موضوع تجمیع بیمه‌ها آن‌چه در قانون برنامه پنجم توسعه کشور مطرح شده، اختیار برای تجمیع است و دولت به صراحت مکلف به این امر نشده است.
من نیز بر این باورم که تجمیع بیمه‌ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است و بی‌شک تداوم برنامه تحول نظام سلامت با آثار فراوانی که در سطح کشور داشته، نیازمند این اقدام (تجمیع بیمه‌ها) است؛ البته این مهم باید تحت شرایطی محقق شود تا در ادامه مسیر، برخی از مشکلات، حرکت منطقی طرح تحول را کند نکنند.
یکی از این شرایط قطعا یکسان شدن سهم پرداختی بیمه شدگان است. همکاران وزارت بهداشت مطلع هستند که در حال حاضر بیمه شدگان تامین اجتماعی ٧ درصد حق بیمه پرداخت می‌کنند و بیمه شدگان سلامت ایرانیان و کارکنان سایر دستگاه‌های دولتی درصدهای کمتری می‌پردازند؛ این موضوع موجب برخی مخالفت‌ها با تجمیع بیمه‌ها شده است.
تا کنون دوبار موضوع تجمیع بیمه‌ها در دستور کار کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه کل کشور قرار گرفته، اما به دلایل مختلف و از جمله یکسان‌ نبودن حق بیمه‌ها با اجرای آن موافقت نشده، نمایندگان معتقدند باید سهم حق بیمه پرداختی میان کارکنان دولت و دیگران یکسان شود تا با تجمیع بیمه‌ها شاهد برقراری عدالت و تحول در ارائه خدمات سلامت باشیم.
با توجه به این نکات، تلاش می‌کنیم در قانون برنامه ششم توسعه ایرادات مطرح شده را برطرف و دولت را مکلف به تجمیع بیمه‌ها کنیم.
پی نوشت :
یکسان سازی و برقراری عدالت امری بسیار پسندیده است و به طور قطع مورد استقبال تمامی هموطنان خواهد بود اما این یکسان سازی اگر در سایر موارد از قبیل پرداخت حقوق شاغلان دستگاهها و وزارت خانه های مختلف و همچنین بازنشستگان نیز مورد بررسی قرار گیرد به طور حتم عدالت بیشتری برقرار خواهد شد

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص انسان از اسپم می باشد