تخلیه فاضلاب خام در محیط توسط کشتارگاه شهرداری اراک

تخلیه فاضلاب خام به محیط باعث شد کشتارگاه شهرداری اراک به دادگاه معرفی شود

تخلیه فاضلاب خام به محیط باعث شد کشتارگاه شهرداری اراک به دادگاه معرفی شود


به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان: دراین جلسه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ضمن تشریح وضعیت کنونی آلایندگی کشتارگاه بیان کرد : فا ضلاب تولیدی بصورت غیر اصولی در اراضی پشت کشتارگاه رها سازی میگردد که با پیگیریهای مکرر،کشتارگاه موظف به مدیریت اصولی فاضلاب تولیدی گردید.

میرزایی افزود: با پیگیری های اداره محیط زیست، به دلیل ایجاد آلودگی و عدم مدیریت فاضلاب تولیدی دستور پلمپ کشتارگاه اخذ و در سال 95 کشتارگاه موظف به مدیریت اصولی فاضلاب های تولیدی خود گردیدو شهرداری با قراردادی که جهت ساخت و راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب ارائه نمود درخواست اعطای مهلت 10 ماهه جهت احداث و تکمیل و راه اندازی تصفیه خانه نمود که به دلیل حل مشکل آلودگی کشتارگاه با مهلت درخواستی موافقت شد.
وی با اشاره به این که پس از پایان مهلت اعطا شده تصفیه خانه مذکور به بهره برداری نرسیده است بیان کرد: به دلیل عدم راه اندازی تصفیه خانه اخطاریه های متعددی برای شهرداری صادر گردید و کلیه موارد و مستندات به دستگاه قضایی ارجاع داده شده است ، ولی متاسفانه همچنان فاضلاب آلوده کشتارگاه به صورت غیراصولی در محیط رها سازی می گردد.
میرزایی اظهار داشت: بدلیل اینکه موضوع مغایر با ضوابط و مقررات زیست محیطی بوده و تخلف محسوب می شود و به جهت جلوگیری از آلوده کردن بیشتر آب و خاک مسئولین کشتارگاه را به مقامات قضائی معرفی شده اند.
در پایان جلسه نیز مقرر گردید که شهرداری از خروج فاضلاب خام به محیط جلوگیری و تا زمان راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب تولیدی را به تصفیه خانه های فاضلاب دارای قابلیت دریافت پساب تحویل نماید.

 

سازمان محیط زیست

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص انسان از اسپم می باشد