دوره اجباری تغذیه برای کارمندان

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه اصلاح الگوی غذایی در کارکنان در درجه اول، نیازمند فرهنگسازی است، گفت: گذراندن دوره اجباری تغذیه برای کارکنان الزامی است.

با توجه به اینکه کارمندان بخش بزرگی از نیروی کار کشور هستند ، وزارت بهداشت در نظر دارد دوره اجباری تغذیه برای کارمندان دستگاه های مختلف برگزار نماید 

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه اصلاح الگوی غذایی در کارکنان در درجه اول، نیازمند فرهنگسازی است، گفت: گذراندن دوره اجباری تغذیه برای کارکنان الزامی است.


به گزارش وبدا، دکتر زهرا عبداللهی در همایش بهبود تغذيه در جامعه كاركنان، که 9 اسفند در سالن اجتماعات وزارت بهداشت برگزار شد گفت: کارکنان، قشر فعال کشور هستند و از طرفی بیشترین میزان ابتلا به بیماری های غیرواگیر هم در این گروه است.


وی با تاکید براینکه الگوی غذایی مردم تغییر کرده است، گفت: گذار اپیدمیولوژیک تغذیه در کشور اتفاق افتاده است و مردم در الگوی غذایی خود ریسک فاکتورهایی مانند نمک و چربی را بیشتر مصرف کرده و مواد غذایی پیشگیری کننده از بیماری ها همچون سبزی و حبوبات را کمتر مورد استفاده قرار می دهند.


مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره براینکه زندگی کارکنان هم دستخوش تغییرات الگوی غذایی شده است، خاطرنشان کرد: برای اصلاح این موضوع باید چند راهکار درپیش گرفت که در درجه اول، آموزش و فرهنگسازی تغدیه ای برای جامعه کارکنان است، چراکه اگر آموزش وجود نداشته باشد و در ابتدا به سراغ آشپزخانه ها برویم و خواهان غذای کم نمک و کم چرب برای کارکنان باشیم، راه به جایی نمی برد، زیرا با اعتراض آنها مبنی بر بی مزه بودن و خشک بودن غذا مواجه می شویم.


دکتر عبداللهی با بیان اینکه گذراندن دوره اجباری تغذیه برای کارکنان الزامی است و باید این دوره برای آنها درنظر گرفته شود، تصریح کرد: در تمام دستگاه های اجرایی باید حداقل اطلاعاتی درمورد تغذیه مناسب به کارکنان داده شود و آشپزخانه هایشان نیز تسهیلات و تجهیزات لازم برای طبخ غذا با روش مناسب را داشته باشند.


وی گفت: برای اینکه وضعیت الگوی غذایی مردم اصلاح شود، صنعت و استانداردهای محصولات غذایی هم سهیم هستند؛ صنعت غذایی باید تشویق شود تا محصولات کم چرب تولید کند و نمک و قند محصولات را کاهش دهد که این اقدام با همکاری صنایع غذایی کشور و پیگیری سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد درحال انجام است.

 

 

دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص انسان از اسپم می باشد