مراحل جراحی ایمپلنت

مراحل جراحی ایمپلنت

همانطور که در مقاله قبل اشاره کردیم اغلب درمان های جراحی ایمپلنت در مطب دندانپزشک و با تزریق داروی بی حسی دندانپزشکی انجام می شود . این درمانها نیاز به بیهوشی ندارند ولی در صورت اضطراب فرد ممکن است ، دندانپزشک توصیه هایی در خصوص استفاده از داروهای آرامبخش در شب قبل از جراحی داشته باشد . استرس قرار دادن ایمپلنت تقریبا به اندازه استرس کشیدن یک دندان است ، بنابراین هیچگونه نگرانی وجود ندارد .

مرحله اول جراحی :

 

 

در مرحله اول با آماده سازی محل مورد نظر و باز کردن لثه در آن ناحیه ، پس از استقرار ایمپلنت سرپوش بر روی آن قرارداده می شود و لثه به کمک بخیه به محل قبلی خود بازگردانده می شود . بعد از اتمام مرحله اول توصیه های دارویی ، بهداشتی و قرار بعدی ملاقات به شما ارائه خواهد شد . دقت نمایید در برخی از انوع ایمپلنت ها جراحی فقط طی یک مرحله انجام می شود . آموزش مراقبت های بعد از جراحی لثه را در مقاله بعد شرح خواهیم داد .

مراحل جراحی ایمپلنت

 

 

مرحله دوم جراحی :

در صورت نیاز به مرحله دوم جراحی با محکم شدن ایمپلنت و جوش خوردن آن به استخوان ، جراحی برای حذف سرپوش و قرار دادن تاج مصنوعی اولیه انجام می شود . این مرحله ، ساده تر بوده و مدت زمان کمتری نسبت به مرحله اول دارد . در این مرحله در صورت صلاحدید دندانپزشک ، روکش موقت تاج بر روی ایمپلنت قرار می گیرد . بعد از مرحله دوم جراحی ، لازم است از دندان های بیمار قالب گیری شده تا تاج نهایی در لابراتوار ساخته شود .

مراحل جراحی ایمپلنت

 

استقرار روکش دندان مصنوعی :

 

با آماده شدن تاج نهایی ، دندانپزشک آن را بررسی نموده و در صورت عدم وجود هرگونه اشکالی آن را بر روی ایمپلنت ( آباتمنت ) قرار می دهد . سپس دستورالعمل و مراقبت های لازم به بیمار آموزش داده می شود .

مراحل جراحی ایمپلنت

دیدگاه‌ها

تصویر sami

مطلب جالبی بود
خیلی ممنون جناب دکتر اختری

تصویر علی رضایی

سلام دکتر اختری خیلی عالی ولی ای کاش شما دکترهای خوب در شهرستانی مثل ملایر بودید دست ما کوتاه وخرما بر نخیل امان از درد بی دندانی وبی پولی

تصویر ستاره

عزیزم ملایر هم دکتر خوب برای ایمپلنت داره کیفیت کارش هم بسیار عالی هست ،دکتر امیری سر چهار راه فراهانی،دکتر افخمی

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص انسان از اسپم می باشد