گل مژه چگونه بوجود می آید

یکی از مشکلاتی که برای چشم رخ می دهد گل مژه است ، هنگامی که میکروبی به غده سبابه که با ترشح چربی باعث رطوبت رسانی به مژه می شود راه می یابد ایجاد گل مژه می کند

یکی از مشکلاتی که برای چشم رخ می دهد گل مژه است ، هنگامی که میکروبی به غده سبابه که با ترشح چربی باعث رطوبت رسانی به مژه می شود راه می یابد ایجاد گل مژه می کند 

براساس گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، دكتر مجتبي اميري،متخصص پوست و استاديار دانشگاه علوم پزشكي بقيه‌الله با بيان مطلب فوق افزود: وقتي ميكربي به لپه پلك مي‌رسد به سرعت وارد اين غده مي‌شود و ايجاد گل مژه مي‌كند.

دكتر اميري با تشريح اين كه گل مژه جوش برجسته و قرمز رنگ و دردناكي است كه درلبه مژه‌ها ظاهر مي‌شود و به مرور زرد و چركي مي‌شود، گفت: عامل ميكربي گل مژه استافيلو كوك است كه مكان شايع وجود آن بيني است و كساني كه زياد دست به بيني و بعد به پلك‌هايشان مي‌زنند، خيلي راحت ميكرب را از دست آلوده به چشم منتقل مي‌كنند.

اين متخصص پوست با بيان اينكه خوشبختانه گل مژه خطري براي بينايي ندارد گفت: به هرحال بايد عفونت را برطرف كرد.

وي براي درمان و رفع اين عفونت گفت: استفاده از كمپرس گرم و شستشوي مكرر با شامپو بچه به كاهش علائم و بهبود سريع‌تر كمك مي‌كند.

دكتر اميري با تأكيد براينكه در بروز عفونت شديد در اين بيماري مي‌بايست به پزشك مراجعه كرد، گفت: در عفونت شديد بايد آنتي‌بيوتيك خوراكي مصرف شود.

وي تأكيد كرد: وقتي گل مژه چركي شد، هرگز نبايد چرك آن را با فشاردادن تخليه كرد زيرا باعث گسترش عفونت مي‌شود و بايد صبر كرد تا گل مژه برسد وظرف يكي دو هفته خود سرباز كند.

دكتر اميري افزود: اما اگر خيلي دردناك است مي‌بايست پزشك در شرايط بي‌حسي آن را تخليه كند

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص انسان از اسپم می باشد